Vision Voyage 2011 Vision Voyage 2010 Vision Voyage 2009
Apie šalį

Meksikoje turtas ir skurdas, nuostabi gamta ir miestai glaudžiai susiję tarpusavyje.


Meksikos teritorija yra taip vadinamame „ugnies žiede“- vienoje iš dažniausiai pasitaikančių žemės drebėjimų ir vulkanų zonoje. Panašiai ir su šalies istorija - ji kupina pilietinių susidūrimų, grobuoniškų karų, kovų už nepriklausomybę; lyg kunkuliuojantis katilas, kuriame keistai susimaišė vietinių tautų papročiai su Ispanijos kolonistų europietiškomis tradicijomis, o iš viso to gimė unikalus reiškinys - meksikietiška kultūra.

Gimusi kaip kontrastų šalis, Meksika ir šiandien išlieka tokia pati. Būdama viena iš pirmaujančių pasaulyje šalių naftos gavyboje (paskutiniais duomenimis užima 6-ą vietą), turėdama nemažus naudingųjų iškasenų bei vertingųjų metalų išteklius, ši šalis, deja, negali laikyti savęs labai išsivysčiusia. Milžiniškų, itin šiuolaikinių milijoninių miestų-skruzdėlynų kaimynystėje gali išvysti vargšų lūšnas, o nuoširdus pietietiškas vaišingumas dera su aukštu nusikalstamumo lygiu. Žinoma tik savo politikos dėka apribojusi galingo kaimyno JAV įtaką, Meksika sugebėjo įgyvendinti savo „ekonominį stebuklą”.

Darbštūs meksikiečiai per paskutinius keturiasdešimt metų sugebėjo pasiekti aukštų rodiklių tokiose srityse - kaip spalvotoji ir juodoji metalurgija, chemijos pramonė bei mašinų gamyba. Jie sugebėjo išlaikyti ir paremti žemės ūkį, augindami paklausius rinkoje produktus, tokius kaip medvilnė, kava, taip pat cukranendrės, kukurūzai, pupelės, kviečiai.

Meksika turi net nuosavą prekybinį laivyną. Tačiau šiaip ar taip apribojimas šiuo momentu yra tik dalinis, ir Meksikos ekonomika dėl piniginių srautų, patenkančių į šalį iš jos emigrantų, esančių JAV, labai priklauso nuo kaimyno ekonominio stabilumo.

Audringas pietietiškas temperamentas ir kovinga šalies praeitis negalėjo neturėti įtakos jos vystymuisi.

Gana dažnai šalis kentėjo nuo politinių krizių ir konfliktų – vien XX-e šimtmetyje ji išgyveno penkias revoliucijas ir tautinius neramumus; paskutinis - vadinamoji „kaktusų revoliucija“- įvyko 2006 metais ir buvo susijusi su prezidento rinkimų rezultatais.

Visgi kiekvienas naujas šalies vadovas ir jo vyriausybė stengėsi palaikyti stabilumą šalyje, siekė jos ekonomikos augimo ir daugeliui tai pavyko įgyvendinti. Tai patvirtina ir šie faktai, kad pagal BVP tenkantį vienam šalies gyventojui šiuo metu Meksika užima antrąją vietą tarp Lotynų Amerikos šalių, užleisdama pirmąją - tik Brazilijai.

Be savo nemažų pasiekimų ekonomikoje ir politikoje Meksika – tikras floros ir faunos lobynas. Ir jei jūs esate gamtos mylėtojas, tai tik čia galite susipažinti su tokia ekologinių sistemų įvairove. Jūs nustebsite visa tai išvydę, o apsilankę daugelyje draustinių ir nacionalinių parkų ir patys tuo įsitinkinsite.

Apsilankę Meksikoje, Kalifornijos įlankoje, jūs turėsite galimybę pamatyti banginius jų natūralioje gamtinėje aplinkoje, tai paliks jums neišdildomą įspūdį. Žiemos metu čia galima pamatyti milijonus karališkųjų drugelių, kurie atskrenda į šią vietą, gelbėdamiesi nuo šalčio iš kitų planetos regionų.

Tik čia galima sutikti visas gamtoje egzistuojančių jūros vėžlių, pamėgusių meksikietiškus paplūdimius, rūšis. Juos galima suprasti, juk čia žinomiausių Meksikos kurortų baltasis smėlis, atnešamas iš pietų link žydrojo vandenyno pakrantės, ir tropiniai Meksikos įlankos miškai, kurie palaipsniui pereina į žinomiausių Meksikos kurortų baltąjį smėlį – Kankunas, Los-Kabos, Riviera-Maija, Puerto-Valjarta, Kosumelas ir - Akapulko.

Ir šioje įvairovėje, ryškiausių spalvų mišinyje, prieštaravimų harmonijoje ir derinyje to, kas nesuderinama, ir atsiranda tas nepakartojamas meksikietiškas koloritas. Koloritas, į kurį jums teks pasinerti Vision Voyage 2012 kelionės metu, kuriame kartą pabuvę neužmiršite šito niekada.


Vision International People Group Public Limited 1998 - 2018